پر کردن کارتریج قابل شارژ (Refillable Cartridge)


پرکردن کارتریج قابل شارژ احتیاج به دانش خاصی ندارد، با استفاده از این دستورالعمل و کمی حوصله و دقت می توانید کارتریج قابل شارژ خود را به راحتی و به خوبی پر کنید، کارتریجها در شکلها و مدلهای مختلفی ساخته می شوند اما تمامی آنها ساختار مشابهی دارند، تصاویری که در این صفحه آمده است مربوط به پرکردن کارتریج قابل شارژ برای پرینتر Epson R290 می باشد، ممکن است کارتریج شما با تصاویر نشان داده شده در این صفحه متفاوت باشد ولی با کمی دقت می توانید از این دستورالعمل برای پر کردن هر نوع کارتریجی بهره بگیرید.

اگر مراحل پرکردن کارتریج را با دقت زیاد انجام دهید، نگرانی بابت جوهری شدن دست و میز کار وجود ندارد ولی با استفاده از دستکش و یک پوشش مناسب برای میز کار خیال همه را راحت کنید.

وسایل مورد نیاز:


کارتریج قابل شارژ
جوهر در رنگهای مورد نیاز
سرنگ بدون سوزن (ترجیحا 10ml یا بزرگتر)
دستکش یکبار مصرفپر کردن کارتریج

بالای هر کارتریج دو عدد سوراخ که با در پوش مسدود شده است وجود دارد، سوراخی که با در پوش رنگی مسدود شده، ورودی هوا و دیگری ورودی جوهر است. در پوش ورودی جوهر را بردارید و مطمئن شوید که ورودی هوا بسته باشد.
سرنگ را با جوهر پر کنید. سرنگ نباید بیشتر از 50 درصد حجم خود پر شود. سر سرنگ را روی سوراخ ورودی جوهر قرار داده و به آرامی فشار دهید تا کیپ شود.
دسته سرنگ را بالا بکشید تا نیمه خالی آن با هوای داخل کارتریج پر شود. (داخل کارتریج خلا ایجاد می شود.) سرنگ را رها کنید، جوهر داخل سرنگ خود به خود وارد کارتریج می شود. به هیچ عنوان جوهر را با فشار وارد کارتریج نکنید، چون ممکن است جوهر بیرون بریزد. این کار را تکرار کنید.
تا جوهر درون سرنگ خالی شود. اگر حجم سرنگ شما کم است، باید این مراحل را تکرار کنید تا کارتریج پرشود، کارتریج پرینتر Epson R290 تقریبا 8ml ظرفیت دارد. درپوش ورودی جوهر را به دقت در جای خود قرار دهید.

کارتریج شما آماده است، فراموش نکنید قبل از نصب کردن این کارتریج در پرینتر
باید حتما درپوش ورودی هوا (درپوش رنگی) را باز کنید.

مقالات مرتبط

بالا

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است.

بازگشت به صفحه مقالات