معرفی محصولات شرکت Neomark

تارخچه

کمپانی Neomark در سال 1985 در تایوان به صورت یک آزمایشگاه کوچک با هدف تولید جوهر حرفه ای پرینتر تاسیس شد. Neomark اکنون با بیش از بیست سال تجربه در زمینه تولید جوهر و با استفاده از بهترین مواد اولیه، جایگاه خود را در زمینه تولید جوهر حرفه ای بدست آورده است. مهمترین ویژگی جوهر های Neomark پایداری در برابر نور می باشد، این ویژگی باعث می شود تا تصاویر پرینت شده با جوهرهای Neomark تا مدتها کیفیت خود را حفظ کنند.
محصولات Neomark به طور اختصاصی برای پرینترهای Canon و Epson تولید می شوند.
کمپانی Neomark همچنین تولید کننده جوهرهای اختصاصی حرفه ای مانند جوهر Sublimation، جوهر Fluorescent، جوهر نامرئی و جوهرهای سیاه و سفید و هنری می باشد، بعضی از این جوهرها مانند جوهر Fluorescent منحصرا توسط این کمپانی تولید می شوند. از محصولات دیگر این کمپانی می توان به محلولهای بازکننده هد اشاره کرد که در دو نوع ملایم و قوی تولید می گردد.

جوهر Dye Base:

جوهرهای Dye Base به علت قیمت پایین و کاربرد آسان آنها، پر استفاده ترین جوهرهای پرینترهای خانگی می باشند، بزرگترین مشکل این جوهرها پایداری پایین آنها نسبت به نور می باشد، کمپانی Neomark تلاش نموده تا با استفاده از فورمولاسیون پیشرفته و بهترین مواد اولیه، نوع جدیدی از این جوهرها را به بازار عرضه نماید، تمامی جوهرهای Dye Base شرکت Neomark پایداری مطلوبی در برابر نور دارند و با نام UV DYE INK عرضه می شوند، لازم به ذکر است به علت قیمت بالاتر این جوهرها نسبت به جوهرهای مشابه، بزرگترین بازار شرکت Neomark در کشورهای ژاپن و آمریکا است.

جوهر Pigment Base:

همانطور که می دانید جوهرهای Pigment Base از ذرات کوچک جامد رنگی و یک حلال تشکیل شده شده اند، فرایند پیشرفته تولید و همچنین پروسه دقیق کنترل کیفیت، باعث شده تا بسیاری از تولید کنندگان جوهر از تولید جوهرهای Pigment صرفنظر کنند. جوهرهای Pigment Base شرکت Neomark با کیفیتی بی نظیر و پایداری عالی در برار نور تولید می شوند، این جوهرها توانسته اند نظر بسیاری از مصرف کنندگان حرفه ای جوهر در دنیا را به خود جلب کنند.

جوهر Sublimation:

این جوهرها ویژگی تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز را در مجاورت گرما دارند، کاربرد این جوهرها در چاپ تصویر روی اشیا است، برای این کار ابتدا تصویر با استفاده از این جوهر روی کاغذ مخصوصی چاپ می شود، سپس تصویر چاپ شده روی شی مورد نظر مانند لیوان یا بشقاب (شی باید دارای یک پوشش مخصوص باشد) قرار داده می شود، در مرحله آخر انتقال تصویر توسط یک پرس حرارتی انجام می شود. تصویر چاپ شده در اثر گرما و فشار روی شی منتقل می شود، وجود یک پوشش خاص روی شی موجب می شود تا تصویر برای همیشه تثبیت گردد، تصویر بدست آمده به راحتی قابل شستشو است.

جوهر Fluorescent:

این جوهرها توسط مواد Fluorescent تولید شده اند. تصاویر چاپ شده با این جوهرها در ظاهر تفاوتی با جوهرهای معمولی ندارند، ولی هنگامی که در معرض تابش اشعه ماوراءبنفش (UV) قرار گیرند، می درخشند. اشعه مورد نیاز برای روشن کردن این جوهرها از نوع UVA یا Black Light می باشد که برای انسان بی خطر می باشد. (این اشعه در حشره کش ها و دستگاه های تست اسکناس نیز استفاده می شود)
با استفاده از این جوهر می توان تصاویر باور نکردنی و بسیار جذاب خلق کرد، بیشترین کاربرد این جوهرها در طراحی دکوراسیون داخلی برای هتلها، رستوران ها، کافی شاپ ها و ... است.

جوهر نامرئی:

این جوهرها شبیه جوهرهای Fluorscent می باشند با این تفاوت که تصویر چاپ شده در نور معمولی قابل رویت نمی باشد و فقط در حضور نور ماوراءبنفش نمایان می شود. بیشترین کاربرد این جوهرها نیز در طراحی داخلی اختصاصی است.

جوهرهای هنری:

بسیاری از هنرمندان از وجود طیف خاکستری محدود در پرینترها و لابراتوارها برای چاپ تصاویر سیاه و سفید شکایت دارند، این جوهرها در چندین طیف خاکستری برای خلق تصاویر سیاه و سفید بی نظیر تولید شده است.

محلولهای بازکننده هد:

شرکت Neomark محلولهای بازکننده هد را در دو نوع ملایم و قوی عرضه می کند، نوع ملایم هد باز کن را می توان درون کارتریج قابل شارژ ریخته و با استفاده از خود پرینتر اقدام به Head Cleaning نمود. نوع قوی محلول هد بازکن باید فقط توسط سرنگ به هد تزریق شود، این محلول را به علت قدرت فوق العاده بازکنندگی نباید در کارتریج ریخته و یا برای مدت طولانی در هد به کاربرد.

بالا

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است.

بازگشت به صفحه مقالات